3.KROG EHF EVROPSKEGA POKALA:
RD RIKO RIBNICA – HS FIVERS WAT MARGARETEN

3. krog EHF Evropskega pokala, sezona 2022/23:

RD RIKO RIBNICA – HC FIVERS WAT MARGARETEN (AUT).


V začetku novembra je bil na Dunaju žreb parov za 3. krog EHF Evropskega pokala.

Po štirih evropskih sezonah, ki so bile z vidika romanj ribniških navijačev na oddaljena gostovanja na Dansko, Finsko, Islandijo, v Estonijo ter Belorusijo zelo omejena in neugodna, nas to evropsko sezono spremlja boginja Fortuna. Po nam bližnji Banja Luki v 2. krogu pokala EHF, nam je danes žreb namenil še bližnji Dunaj. V 3. krogu pokala EHF se bomo namreč pomerili z ekipo HC Fivers Wat Margareten, ki v vse močnejši avstrijski ligi trenutno zaseda visoko tretje mesto.
Tokrat nam je bil žreb naklonjen tudi z vidika lokacije igranja prve tekme, saj bo ta v soboto, 3.12.2022 ob 20:00 v dvorani Alstom Handballcity Margareten na Dunaju. Povratna pa bo teden dni kasneje, v soboto 10.12.2022, ob 19:00 v ribniški dvorani.
Tudi za naše zveste navijače je Dunaj atraktivna lokacija. Kljub temu, da je razdalja do Dunaja nekaj večja kot do Banja Luke, pa je čas potovanja zaradi izostanka mejnih kontrol občutno krajši. Tudi tokrat upamo na podobno podporo ribniških navijačev na prvi tekmi, kot smo jo bili deležni na povratni v Banja Luki.

Ostali pari 3. kroga so še:

MRK Sesvete (CRO) – KH Besa Famgas (KOS),
HC Dinamo Pancevo (SRB) – Besiktas Yurtbay Seramik (TUR),
IBV Vestmannaeyjar (ISL ) – HC Dukla Praha (CZE),
Runar Sandefjord Elite (NOR) – Pölva Serviti (EST),
Talent tym Plzenskeho kraje (CZE ) – AS SGS Ramhat Hashron (ISR),
Förthof UHK Krems (AUT) – Vojvodina (SRB),
AEK Athens HC (GRE) – Alingsås HK (SWE),
HCB Karvina (CZE) – RK Gracanica (BIH),
HC Vise BM (BEL) – ØIF Arendal (NOR),
RK Gorenje Velenje (SLO) – RK Partizan (SRB),
KEMBIT-LIONS (NED) – Sidea Group Junior Fasano (ITA),
Sabbianco Anorthosis Famagusta (CYP) – HB Red Boys Differdange (LUX),
MSK Povazska Bystrica (SVK) – HRK Gorica (CRO),
Wacker Thun (SUI) – Olympiacos SFP (GRE),
BK-46 (FIN ) – Nærbø IL (NOR).

More in -, Članska ekipa, Napovednik (2 of 353 articles)