RD RIKO RIBNICA – PÖLVA SERVITI (EST) 32:22 (15:10)

Zelo uspešen začetek evropske sezone je uspel ribniškim rokometašem, ki so več kot prepričljivo slavili na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za pokal EHF.

1. krog kvalifikacij za pokal EHF,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 31.8.2019, ob 20.00, gledalcev 450, sodnika Daniel Accoto Martins, Roberto Accoto Martins (oba Portugalska),

RD RIKO RIBNICA – PÖLVA SERVITI (Estonija) 32:22 (15:10).

RD Riko Ribnica: Bojić 1, Strmljan 1, Horvat 6, Vojačić 4, Žagar, Knavs 5 (2), Ilc, Ranisavljević 4, Pahulje, Lešek, Nosan B., Klarič, Cimerman, Pucelj 8 (2), Tomšič 2, Nosan M 1;
Pölva Serviti: Sarapuu, Kase, Muuga 4, Kont 2, Rebane, Varusk, Sillaste 7 (4), Meiksans, Löokene, Chezlov 1, Pihus 3, Neeme, Hiiend 1, Uibo 1, Timmo 1, Kholodiuk 2.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 5 (4), Pölva Serviti 5 (4);
Izključitve: RD Riko Ribnica 6 minut, Pölva Serviti 6 minut;
Rdeči kartoni: -.

Ribničani že četrto sezono zapored nastopajo v kvalifikacijah pokala EHF. Tokrat prvič že v 1. krogu, kjer so ekipe po pravilu malo slabše, kar se je videlo tudi na igrišču. Domači rokometaši so po izenačenem začetku (2:2, 5.min.) stopili na plin in si do 9.minute že priigrali 3 gole naskoka (5:2). V 20. minuti je bila razlika prvič 4 gole (8:4), ki pa so jo gostje v pičlih dveh minutah sklestili le še na dva (9:7). Vendar je zasedba Damjana Škaperja odgovorila z enako mero in kmalu vrnila razliko na 4 gole, v zadnji minuti prvega polčasa pa jo celo povečala na 5 golov (15:10).
Začetek drugega dela je bil silovit, saj je Gašper Horvat že po nekaj sekundah igre s svojim 5. golom Ribničane povedel v vodstvo s 16:10. Ko je celotna dvorana pričakovala, da bo razlika le še naraščala, pa se je zgodil preobrat. Gostje so zaigrali bolje in razlika se je do 38. minute prepolovila (18:15). Nato sta ekipi do 44. minute in izida 21:18 igrali gol za gol. Zadnjo četrtino tekme pa je domača vrsta odigrala za učbenike. Najprej je z delnim izidom 5:0 v naslednjih 5 minutah odločila zmagovalca tekme, nato z zavzeto igro v obrambi in učinkovito v napadu goste povsem dotolkla in si priigrala razliko, ki sicer še ne zagotavlja napredovanja, omogoča pa sproščeno pot v Estonijo in potrditev uvrstitve v naslednji krog kvalifikacij.

Povratna tekma na jugo vzhodu Estonije bo v soboto, 7.9.2019 ob 18:00 po lokalnem času (17:00 po slovenskem).

More in Članska ekipa (20 of 271 articles)