RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013 28:25 (15:13)

Tudi po zadnji domači tekmi v letu 2018 so Ribničani po 14. krogih prvenstva še vedno neporaženi. V težki in napeti tekmi so premagali Koprčane ter vsaj za 1 dan prehiteli Celjane na prvem mestu prvenstvene lestvice.

Liga NLB, 14. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 15.12.2018, ob 19. uri, sodnika David Sok, Bojan Lah, gledalcev 380:

RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013 28:25 (15:13).

RD Riko Ribnica: Bojić (13 obramb), Klarič (1 obramba), Strmljan, Horvat, Vujačić 6, Žagar, Knavs 7(3), Ranisavljević, Pahulje, Nosan B. 4, Kovačič 1, Pucelj 1, Tomšič 2, Nosan M., Setnikar, Košmrlj;
RD Koper 2013: Haseljić (3 obrambe), Kocjančič, Postogna (5 obramb), Grzentič 4, Krečič 1, Matijašević 2, Moljk, Smolnik 3(1), Sokolič, Guček 2, Zugan 4, Marić 2, Planinc 2(1), Stopar, Bratkovič 5(2).

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 3 (3), RD Koper 2013 6 (4);
Izključitve: RD Riko Ribnica 10 minut, RD Koper 2013 10 minut;

Gostitelji so že v uvodu tekme pokazali, da želijo niz neporaženosti nadaljevati, saj so v 6. minuti povedli že s 3:1 ter v 7. s 4:2. Gostje pa so v nadaljevanju dali vedeti, da se ne mislijo kar tako predati in do 14. minute jim je uspel rezultatski preobrat, ko so povedli s 4:6. Naslednjih 10 minut je bila pobuda na strani gostov, katerim se je do 24. minute uspelo odlepiti na 3 gole razlike (9:12). Po minuti odmora domačega stratega so Ribničani le strnili vrste in predvsem z goli levorokih Setnikarja in Vujačića z delnim izidom 6:1 ponovno nagnili tehtnico na svojo stran. Na veliki odmor so rokometaši odšli ob vodstvu domačinov s 15:13.
Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so hitro izenačili ter nato izenačen izid držali do 36. minute. Nato sta svoji desnici naravnala še najboljša strelca tekme Uroš Knavs in Blaž Nosan in Ribničani so se do 46. minute odlepili za 4 gole (22:18). Gostje so sicer še poskušali izid preobrniti v svoj prid, vendar se domačim rokometašem niso uspeli približati na manj kot 2 gola zaostanka. Tekma se je brez napete končnice končala z izidom 28:25.
Ribničani tako tudi po 14 krogih ostajajo edino neporaženo moštvo v Ligi NLB, kar pa bo silo težko ohraniti v naslednjem krogu, ko pred eno in pol mesečnim premorom gostujejo pri serijskih državnih prvakih v Celju.

Mitja Nosan, kapetan ekipe RD Riko Ribnica:“Danes smo pokazali eno boljših iger v zadnjem času. Obrambo smo odigrali na dokaj visokem nivoju. Tudi v napadu, razen morda na začetku, ko je bila organizacija napada malo slabša, vendar smo skozi tekmo prišli v svoj ritem ter na koncu zasluženo premagali zelo močnega nasprotnika.”

More in Članska ekipa (184 of 409 articles)