RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 26:29 (11:13)

Ribničani se že tretjo sezono vračajo iz arene Bonifika neporaženi. Z zmago na obali se je po nepopolnem 3. krogu Lige NLB ribniška zasedba zavihtela na sam vrh prvenstvene lestvice.

Liga NLB, 3.krog,
Koper, Arena Bonifika, sobota, 22.9.2018, ob 19.uri:

RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 26:29 (11:13).

RD Koper 2013: Haseljić (4 obrambe), Kocjančič (3 obrambe), Postogna (3 obrambe), Dolenc, Grzentič 6, Krečič 4, Matijaševič 1, Poklar, Moljk, Smolnik 2, Sokolič 1, Guček 3, Zugan 1, Marić 2, Stopar, Bratkovič 6 (4);
RD Riko Ribnica: Bojić (6 obramb), Glavan, Strmljan 7, Horvat 2, Vujačić 6, Žagar, Knavs 2(4), Pahulje, Lešek, Nosan B. 1, Kovačič 2, Pucelj 2, Tomšič, Nosan M., Setnikar 7(1), Košmrlj;

Sedemmetrovke: RD Koper 2013 4 (6), RD Riko Ribnica 1 (2);
Izključitve: RD Koper 2013 4 minute, RD Riko Ribnica 12 minut;
Rdeč karton: -.

Koprčani so derbi kroga začeli podjetneje in že v sedmi minuti povedli s 3:1. Nadaljevanje srečanja pa je bilo povsem po ribniških notah. V naslednjih 13 minutah so gostje z delnim izidom 8:2 tehtnico močno nagnili na svojo stran ter v 20. minuti prišli do vodstva 5:9. Zaostanek so domači rokometaši do odhoda na odmor na krilih Bratkoviča nato uspeli nekoliko znižati. Prvi polčas se je končal z izidom 11:13.
Nadaljevanje je bilo izenačeno le nekaj uvodnih minut (32. minuta, 13:15). Potem pa so Ribničani prestavili v višjo prestavo ter v naslednjih 15 minutah na vsak gol Koprčanov odgovorili z dvema v koprski mreži. Semafor je po 47 minutah kazal 17:25, kar je že pomenilo, da bodo domačini sklonjenih glav zapuščali svojo dvorano. Domača zasedba se je sicer poskušala rešiti iz izgubljenega položaja, vendar je do konca tekme uspela poraz le omiliti. Tekmeca sta se razšla z izidom 26:29.
Ribničani tako poleg Celjanov ostajajo še edini neporaženi v letošnji izvedbi Lige NLB.

Siniša Markota je po tekmi izjavil: “Vsaka tekma med Koprom in Ribnico se začne nervozno, zato smo tudi v 1.polčasu videli toliko malo golov. V 2.polčasu je bila naša igra dosti boljša, pri Koprčanih pa je nekoliko popustila. Takrat smo imeli priložnost, da povedemo, kar nam je tudi uspelo. Problem naše ekipe pa je tudi to, ko povedemo za več golov, nato prehitro popustimo, kar se tudi vidi pri končen rezultatu. Vsekakor pa smo danes bili boljši od domače ekipe in tudi zasluženo zmagali.”
Peter Mičović, trener Koprčanov pa dodal“Riko Ribnica nas je nadigrala v vseh delih igre in zasluženo zmagala. Rešitve smo iskali celo tekmo, vendar jih nismo našli. Na treningih uvajamo določene novosti, katere so igralci na igrišču tudi pokazali, a jim to ni uspelo v celoti. V igro se je naselila nervoza, ki je bila tudi vzrok za številne napake, ki smo jih naredili.”