RK KRONOS LOGATEC – RD RIKO RIBNICA 19:42 (9:21)

V okviru 1/16 finala pokala Slovenije so Ribničani gostovali v Logatcu in igrali proti ekipi, ki trenutno zaseda zadnje mesto v 2. slovenski ligi. Glede na rating obeh ekip in razmer na igrišču zmagovalec ni bil niti trenutek pod vprašajem, ob tem da so dobili priložnost še trije mladeniči, ki so prvič nastopili za člansko ekipo.

Pokal Slovenije, 1/16 finala,
Logatec, športna dvorana Logatec, sreda, 6.12.2017, ob 20. uri, sodnika Lesar Franc, Matovina Milan, gledalcev 150:

RK KRONOS LOGATEC – RD RIKO RIBNICA 19:42 (9:21).

RK Kronos Logatec: Komar, Stojanov, Jereb 9, Kamnikar, Korošec , Breznikar, Musar-Kumer, Lukan 2, Jurkovič, Valentinčič, Kremenović, Slanc 2, Hočevar, Lukič;
RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat 2, Fink 3, Andoljšek 1, Vujačić 1, Knavs 6, Koprivc 1, Pahulje 2, B. Nosan 7, Ilc 3, Šolaja 5, Nosan M 3, Batinič 5, Setnikar 2, Košmrlj 1;

Sedemmetrovke: RK Kronos 2 (1), Riko Ribnica 5 (5).
Izključitve: RK Kronos 6 minut, RD Riko Ribnica 2 minuti;
Rdeči karton: -.

Prvi so zadeli domačini, kar je bilo tudi njihovo edino vodstvo. Da je kakovostna razlika enostavno prevelika, so Ribničani demonstrirali v naslednjih 8 minutah, ko so prišli do vodstva 2:7. Sledilo je obdobje nemotivirane in nezbrane igre gostov, kar je domačinom omogočilo bolj enakovredno igro (21. minuta, 9:13). Vse upe Logatčanov na morebitno presenečenje so Ribničani, ki so nastopili brez štirih obolelih in poškodovanih igralcev, zatrli z delnim izidom 8:0 do konca prvega polčasa.
V drugem delu, ko je bil zmagovalec že davno znan, so dobili priložnost tudi trije ribniški mladinci, za katere je bil to debitantski nastop za člansko ekipo. Najprej je za 11:28 v 40. minuti iz protinapada zadel Tilen Andoljšek. Še v isti minuti je iz sedemmetrovke svoj prvi gol za člansko ekipo dosegel Jaka Ilc, ki je nato zadel še dvakrat. Ob koncu tekme pa je svoj razkošni talent pokazal tudi šestnajst letni Marko Šolaja, ki v zadnjih 10 minutah zadel kar petkrat ter postavil končni izid 19:42.

Žreb parov za 1/8 finala pokala Slovenije, ki je bil v četrtek, 7.12.2017, opravljen na sedežu Rokometne zveze Slovenije, je določil, da se bodo Ribničani za vstop v 1/4 finale borili proti ekipi Mokrca iz Iga. Tekma bo predvidoma v sredo, 20.12.2017 na Igu.