RD RIKO RIBNICA – RD LL GROSIST SLOVAN 26:21 (14:11)

Po pričakovani zmagi nad Slovanom, novincem v najelitnejši slovenski ligi, so Ribničani po polovici rednega dela prvenstva trdno na drugem mestu.

9. krog Lige NLB,
dvorana ŠC Ribnica, sobota, 11.11.2017 ob 19. uri, sodnika Čretnik Dejan, Turnšek Miloš, gledalcev 300:

RD RIKO RIBNICA – RD LL GROSIST SLOVAN 26:21 (14:11).

RD Riko Ribnica: Klarič (1 obramba), Perovšek (9 obramb), Horvat, Fink, Vujačić 9, Knavs 1, Henigman 3, Skušek 6(6), Pahulje 2, B. Nosan 1, Kovačič 2, Kljun 1, Batinič, Setnikar 1, Košmrlj;
RD LL Grosist Slovan: Nunčič (1 obramba), Podpečan (9 obramb), Prevolnik 1, Serdinšek-Ekart, Marinček 1, Bogdanič-Jenko 2(1), Marušič 3, Krivic, Fidel 2, Cigale, Kaučič, Novak 4, Sankovič 7, Atanasov.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 6 (7), RD LL Grosist Slovan 1 (3);
Izključitve: RD Riko Ribnica 2 minuti, RD LL Grosist Slovan 10 minut;
Rdeči karton: Nik Henigman, RD Riko Ribnica (34 minuta).

Ribničani, ki so tekmo začeli brez suspendiranega Mitje Nosana in poškodovanega Luke Koprivca, so tekmo začeli dokaj medlo, saj si vse do 17. minute in izida 8:7 niso uspeli priigrati konkretnejše rezultatske prednosti. Nato pa je le sledilo obdobje boljše igre domačih rokometašev in v 24 minuti je bil izid 11:7. Do konca 1. polčasa so gostje, ki jih od tega tedna vodi bivši reprezentant in lanskoletni trener Kopra Zoran Jovičić, uspeli zaostanek le malo omiliti (14:11). V prvem delu je potrebno posebej pohvaliti tokrat zelo razpoloženega Rista Vujačića, ki je v 30 minutah dosegel 6 golov.
Drugi del so Ribničani začeli silovito ter si do 41. minute nabrali že 6 golov naskoka (18:12). Sledil je padec v igri ribniških rokometašev in gostje iz slovenska prestolnice so to znali izkoristiti ter se v naslednjih 10 minutah približati na 3 gole zaostanka (20:17). Sledilo je obdobje 5 minut, ko sta ekipi zadevali izmenjaje. Tik pred koncem pa je zasedba Siniše Markote le uspela streti trdožive goste ter razliko dvigniti na spodobnih 5 golov (26:21).

Že v sredo, 15.11.2017, sledi tekma proti ekipi Jeruzalem Ormož, nato pa nas konec tedna čaka dolga pot na Finsko, kjer se bomo v 3. krogu kvalifikacij pokala EHF pomerili z ekipo Cocks.

More in Članska ekipa (231 of 409 articles)