RD RIKO RIBNICA – RK JERUZALEM ORMOŽ 31:26 (12:13)

S prvima tekmama 10. kroga Lige NLB se je redni del prvenstva prevesil v drugo polovico. Ribničani, ki v soboto potujejo na Finsko na 1. tekmo 3. kroga kvalifikacij pokala EHF, so gostili neugodne Ormožane, ki so v prvem krogu Ribničanom odščipnili točko, vse do sredine drugega polčasa pa je kazalo, da bi to pot lahko odščipnili kar obe.

Liga NLB, 10. krog,
dvorana ŠC Ribnica, sreda, 15.11.2017, ob 19. uri, sodnika Majer Dominik, Žitnik Boštjan, gledalcev 250:

RD RIKO RIBNICA – RK JERUZALEM ORMOŽ 31:26 (12:13).

RD Riko Ribnica: Klarič (2 obrambi), Perovšek 1 (7 obramb), Horvat, Fink, Vujačić 5, Knavs, Henigman 6, Skušek 3 (1), Pahulje 2, B. Nosan 5, Kovačič 6, Kljun, Batinič 3, Setnikar, Košmrlj;
RK Jeruzalem Ormož: Šulek (1 obramba), Balent (6 obramb), Čudič 4 (4), Niedorfer, Žuran 3, Hebar  G., Hebar M., Kocbek 6, Šoštarič, Ozmec 7, Ciglar, Mesarić, Vujović, Rajšp, Cirar 4, Kavčič 2.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 1 (1), RK Jeruzalem Ormož 4 (4);
Izključitve: RD Riko Ribnica 12 minut, RK Jeruzalem Ormož 18 minut;
Rdeči karton: Vujović Frano, RK Jeruzalem Ormož (3×2 minuti).

Tekmo so domači rokometaši odlično začeli ter si do 9. minute priigrali 3 gole naskoka (6:3). Žal pa v naslednjih 5 minutah vse zapravili (14. minuta, 7:7). Do koca prvega polčasa so bili v rahli prednosti gostje, ki so na odmor odšli z golom prednosti (12:13).
Tudi v drugem polčasu Ribničanom igra ni stekla, še več, gostje so iz minute v minuto povečevali prednost, ki je v 43. minute znašala že 4 gole (19:23). S spremembo obrambe, s katero so domači rokometaši odrezali najnevarnejša igralca gostov, pa se je začel preobrat. V 49. minuti je domača zasedba prvič povedla v drugem delu s 24:23 nato pa do konca tekme prednost le povečevala. Ob izteku igralnega časa je bila tudi najvišja (31:26)

“Pričakovali smo težko tekmo, kar se je na tudi zgodilo. Prvi polčas nismo bili pravi, potem smo se sredi drugega le nekako zbrali in začeli igrati bolje tako v obrambi kot v napadu in mislim, da smo na koncu zasluženo zmagali.”je po tekmi povedal kapetan ekipe Blaž Nosan.

Hkrati vse ljubitelje rokometa obveščamo, da bomo pričeli s prodajo vstopnic za povratno tekmo 3. kroga kvalifikacij pokala EHF. Naj ob tem spomnimo, da sezonske vstopnice za tekme pokala EHF ne veljajo!
Vstopnice bo mogoče kupiti vsak delovni dan od srede, 15.11.2017 dalje od 18. do 20. ure na prodajnem okencu ali recepciji ŠC Ribnica.

More in Članska ekipa (227 of 406 articles)