RK JERUZALEM ORMOŽ – RD RIKO RIBNICA 22:22 (12:10)

V letošnji sezoni je naša članska ekipa doživela kar nekaj kadrovskih sprememb. Zapustili so nas nosilci igre v zadnjih sezonah (Jan Grebenc, Patrik, Leban, Jan Pucelj…), vrnila sta se ribničana Mitja Nosan in Peter Batinič, novi pa so še trener Siniša Markota ter igralca Luka Koprivc in Risto Vujačić. Ekipa je s pripravami začela konec julija, odigranih je bilo precej prijateljskih tekem, od teh kar 5 mednarodnih. Vendar je pravi test ekipe nastopil v soboto v Ormožu, ki je pokazal, da ekipa še ni v optimalni formi.

Liga NLB, 1 krog,
Ormož, dvorana na Hardeku, sobota, 9.9.2017, ob 19. uri:

RK JERUZALEM ORMOŽ – RD RIKO RIBNICA  22:22 (12:10).

RK Jeruzalem Ormož: Balent 1 (10 obramb), M. Šulek (1 obramba); Voljč, Čudič 5 (2), Niedorfer, Žižek Cvetko, Žuran 4, Kocbek 3, T. Hebar, Ozmec 1, Mesarić 2, Ciglar, Vujović 1, Rajšp 2, Cirar 1, Kavčič 2;
RD Riko Ribnica: Perovšek (13 obramb), Klarič; Fink 1, Vujačić 2, Knavs 4 (1), Skušek 2 (1), Koprivc 2, Pahulje, B. Nosan 1, Kovačič 2, Kljun, Batinič 2, Setnikar 2, M. Nosan 3, Košmrlj 1.

Sedemmetrovke: RK Jeruzalem Ormož 2(3), RD Riko Ribnica 2(2);
Izključitve: RK Jeruzalem Ormož 14 minut, RD Riko Ribnica 12 minut;
Rdeči kartoni: -.

Ribničani, ki so tekmo začeli brez poškodovanih Nika Henigmana in Gašperja Horvata, so prvih 15 minut odigrali odlično in povedli z 6:10. Naslednjih 15 minut pa niso dosegli več gola in dopustili Ormožanom, da z delnim izidom 6:0 izid obrnejo sebi v prid (polčas 12:10).
Drugi del je bil bistveno bolj izenačen. Ormožani so vodili največ za gol, gostje pa za 2. Ribničani so v 56. minuti imeli zmago skoraj v žepu (19:21), vendar zopet dopustili Prlekom, da se vrnejo v igro. Po izenačenju domačinov na 21:21 je gol za vodstvo 22:21 dosegel povratnik v člansko ekipo Peter Batinič. Ribniška obramba pa zadnjega napada zasedbe Saša Praprotnika ni zadržala in najizkušenejši na parketu Bojan Čudič je le nekaj sekund pred iztekom igralnega časa iz sedemmetrovke izid poravnal na 22:22.

Priložnost za prvo zmago v novi sezoni bodo Ribničani imeli v naslednjem krogu, ko v domači dvorani gostijo rokometaše iz Dobove.

More in Članska ekipa (240 of 409 articles)