Ribničani 4. v pokalu Slovenije

Polfinale pokala Slovenije,
Maribor, dvorana Tabor, sobota, 15.4.2017, 20:00, gledalcev: 700, sodnika: Kavalar (Celje) in Majer (Trebnje):

RK Maribor Branik – RD Riko Ribnica 32:23 (16:7).

RK Maribor Branik: Čudič (16 obramb – 2 x 7-m), Leben (2 obrambi – 1 x 7-m); Kapular 1, Rožman, Bogadi, Sok 2 (1), Tomič, Hrastnik 6, Leben, Velkavrh 3, Fižuleto 1, Špende 5, Verdinek 7, Stopar, Čagalj 1, Štumpfl 1, Kete 3.
RD Riko Ribnica: Klarič (3 obrambe), Perovšek (3 obrambe); Leban 1, Fink 2, Grebenc, Knavs, Henigman 6, Skušek 5 (2), Pucelj 2, Pahulje, Nosan 2, Kovačič 3, Erak, Kljun, Kulenović 2, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RK Maribor Branik 1 (1), RD Riko Ribnica 6 (2).
Izključitve: RK Maribor Branik 8, RD Riko Ribnica 4 minute.
Rdeči karton: -.

Na zaključnem turnirju pokala Slovenije Ribničani žal niso uresničili lastnih pričakovanj, ampak so v slogu spomladanskega dela sezone prikazali še eno slabo predstavo in ostali brez finala.
Ribniški rokometaši so dobro začeli in v deseti minuti povedli s 2:4 ter v trinajsti s 3:5, nato v nadaljevanju imeli še pol protinapad za 6:3, ko se je z obrambo izkazal mariborski vratar Čudič. Ta obramba je Mariborčanom dala krila, našim fantom pa jih spodrezala in na igrišču je bilo videti, kot da igrajo samo še domačini. Z delnim izidom 13:2 so domači rokometaši povsem zavladali v Taboru ter si do konca polčasa priigrali velikih 9 golov naskoka.
Drugi del je četa Roberta Beguša začela spodbudno in v dobri minuti dosegla 3 gole, nato pa je sledil 6 minutni mrk in Mariborčani so ponovno vrnili razliko na 9 (20:11, 39. min.). Kljub veliki razliki gostje niso obupali in z delnim izidom 2:7 v pičlih 9 minutah razliko več kot prepolovili (22:18, 47. min.). Žal pa več kot to niso zmogli. Zadnjih 10 minut tekme so vijoličasti ponovno stopili na plin in se povsem zasluženo veselili prepričljive zmage in uvrstitve v veliki finale pokala Slovenije.

2. tekma polfinala:

RK Celje Pivovarna Laško – RK Gorenje Velenje 26:23 (18:10).
Janc 7, Žvižej 6; Mitrović in Brumen po 6.

Tekma za 3. mesto:

Nedelja, 16.4.2017, 15:00, gledalcev: 200, sodnika Kavalar (Celje) in Lah (Ljubljana):

RK GORENJE VELENJE : RIKO RIBNICA 37:35 (16:16, 28:28, 31:31 ).

RK Gorenje Velenje: Baznik, Ferlin (13 obramb) in Zaponšek (6 obramb), Cehte 1, Medved 3,Haseljić, Ovniček 4, Stojnić 1, Tokić 1, Mitrović 4, Potočnik 6, Golčar 6, Kleč, Gams 2, M. Nosan, Brumen 9.
RD Riko Ribnica: Klarič (8 obramb), Perovšek, Leban 3, Fink 2, Gremenc 6, Knavs 1, Henigman, Skušek 1, Pucelj 2, Pahulje, B. Nosan 7, Kljun, Kovačič 6, Setnikar 5, Kulenović 2, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje 2 (2), RD Riko Ribnica 6 (5).
Izključitve: RK Gorenje Velenje 12, RD Riko Ribnica 14 minute.
Rdeči karton: Nik Henigman (52. min., +modri karton), Pucelj Jan (70. min., 3×2 min.).

Kljub velikemu razočaranju po porazu v polfinalu, so Ribničani vstopili v tekmo z željo, da vsaj ponovijo lanski dosežek z osvojeno bronasto medaljo.
Celoten prvi polčas sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. Izid je bil kar deset krat izenačen, nobena ekipa pa si ni uspela priigrati več kot dveh golov prednosti. Povsem enaka slika se je ponovila tudi v drugem, le da je bila prvi polovici v rahli prednosti ribniška ekipa, ki je imela v 44. minuti napad celo za +3, ki pa ga žal ni izkoristila. Z delnim izidom 4:0 so v pičlih nekaj minutah Velenjčani prešli v vodstvo, vendar ga do 56. minute zapravili, ko je Pucelj izenačil na 26:26. V zadnjih minutah si nobeni ekipi ni uspelo zagotoviti zmage.
Sledili so podaljški, v katerih je najprej bolje kazalo Ribničanom, a so se izkušenejši Velenjčani še pravočasno zbrali in do konca prvega podaljška (2×5 minut) izid poravnali na 31:31. V drugem podaljšku pa so predvsem po zaslugi vratarja Ferlina, ki v podaljških zaklenil vrata in neustavljivega Brumna s krila povedli za 3. Nepopustljivim Ribničanom je z dvema goloma uspel povratek v tekmo, vendar so Velenjčani uspeli v zadnji minuti zadržati žogo vse do konca, ko je ob dvignjeni roki sodnikov Potočniku uspelo zabiti za končnih 37:35.