FÜCHSE BERLIN – RD RIKO RIBNICA 38:30 (18:14)

Klub ničli na točkovnem računu Ribničani v dosedanjih tekmah niso razočarali. Proti neprimerno bogatejšim klubom je dobrim igram navkljub pač težko priti do kakšne točke, sploh glede na dejstvo, da igramo brez našega najboljšega strelca Patrika Lebana.
V prvi tekmi skupinskega dela pokala EHF, ki je bila odigrana v začetku februarja pred izjemnim občinstvom v ribniški dvorani, so Ribničani polčas celo dobili za gol. V drugem delu pa je prišla do izraza kakovost gostov, ki so na koncu zanesljivo slavili.

Berlin, Max-SCHmeling-Halle, nedelja, 26.3.2016, ob 17. uri, gledalcev 6000, sodnika: Herczeg in Südi (oba Madžarska):

FÜCHSE BERLIN – RD RIKO RIBNICA 38:30 (18:14).

Füchse Berlin: Heinevetter, Stochl, Wiede 5, Elisson 6, Struck 3, Gojun, Nenadić 3, Tönnesen, Plaza Jimenez 1, Lindberg 3, Zachrison 9, Fäth 3, Simak 1, Reissky, Kozina 4.
RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Fink 2, Grebenc 7, Knavs, Henigman 5, Skušek 4, Pucelj, Pahulje, Nosan 1, Kovačič 3, Kljun 1, Setnikar 3, Kulenović 4, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Füchse Berlin 6 (4), RDRiko Ribnica 5 (4).
Izključitve: Füchse Berlin 14, RD Riko Ribnica 12 minut.
Rdeči karton: Simak (Füchse Berlin, 60.).

Tudi v povratni tekmo so Ribničani držali stik z lisicami vse do zadnjih minut tekme, nakar so v drugi polovici drugega polčasa le popustili in domači rokometaši so prišli do zmage, ki jim zagotavlja 1. mesto v skupini ter uvrstitev v nadaljevaje tekmovanja v pokalu EHF.