RK DOL TKI HRASTNIK – RD RIKO RIBNICA 23:29 (14:15)

(
slika je simbolična)

V 18. krogu rokometnega prvenstva v Ligi NLB (1. A DRL) so Ribničani gostovali v Dolu pri Hrastniku, pri novincu v ligi in ki se krčevito bori za obstanek v prvoligaški druščini.

RK DOL TKI HRASTNIK – RD RIKO RIBNICA 23:29 (14:15).

RK Dol TKI Hrastnik: Sikošek, Seme (8 obramb), Klepej 4, Ajdari 6 (4), Brilej 2, Zore 2, Guček 3, Bauerheim 1, Simončič 1, Pintar 1, Robnik, Ramić 1, Ribič 1, Blagotinšek 1, Jakopič.
RD Riko Ribnica: Perovšek (5 obramb), Klarič (4 obrambe), Leban 9 (2), Horvat, Fink 4, Knavs, Henigman 3, Skušek 1 (1), Pucelj, Pahulje, Nosan 1, Kovačič 1, Kljun 1, Setnikar 4 (1), Kulenovič 5, Košmrlj 1.

Sedemmetrovke: RK Dol TKI Hrastnik 5 (4); RD Riko Ribnica 5 (4).
Izključitve: RK Dol TKI Hrastnik 8 minut; RD Riko Ribnica 14 minut.

Gostje, pri katerih je zaradi bolezni manjkal reprezentant Grebenc, so podobno kot prejšnji krog tekmo začeli slabo. Domačinom so dovolili, da so prevzeli pobudo in ti so si do 16. minute priigrali že 3 gole naskoka (8:5) ter do 22. celo 4 (12:8). Vodilna ekipa prvenstva se je pred koncem prvega dela le zbrala in zadnjih 10 minut prvega polčasa končala z delnim izidom 7:2 ter na odmor odšla z vodstvom 14:15.
V drugi del so Ribničani vstopili bolj odločno in že kmalu domačinom dali vedeti, da bo par prvenstvenih točk odšel v Ribnico. Na vsak gol domačinov so gostje odgovorili z dvema ali tremi in sredi drugega polčasa je bila razlika že neulovljivih 8 golov (47. minuta, 18:26). Zasedba Roberta Beguše je tekmo mirno pripeljala do konca in na koncu slavila zanesljivo zmago z izidom 23:29.

Naslednja prvenstvena tekma bo v nedeljo, 12.2.2017 ob 19. uri, ko bomo gostili drugo uvrščene Koprčane. Kot zanimivost naj povemo, da bo tekma odigrana na posebnem podu, ki ga bomo postavili za tekmo skupinskega dela Pokala EHF.

V četrtek, 9.2.2017, pa vse ljubitelje rokometa vabimo na zgodovinsko tekmo za Ribnico, ko bo ribniška dvorana gostila tekmo skupinskega dela pokala EHF proti ekipi Füchse iz Berlina.

More in Članska ekipa (275 of 409 articles)