RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013 28:29 (16:15)

Po krstni tekmi naših rokometašev v skupinskem delu pokala EHF in porazu proti aktualnim klubskim prvakom Füchse iz Berlina ter izjemnemu vzdušju v dvorani, ki ga je napolnilo več kot 1200 ljubiteljev rokometa, bo na sporedu derbi 19. kroga v Ligi NLB.

Dvorana ŠC Ribnica, nedelja, 12.2.2017, ob 19. uri, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Majer (Trebnje), gledalcev 600:

RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013  28:29 (16:15).

RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek (8 obramb), Leban 1, Fink 2, Grebenc 2, Knavs 3, Henigman 2, Skušek, Pahulje, Nosan 9 (4), Kovačič 4, Kljun, Setnikar 1, Kulenović 4,
RD Koper 2013: Vončina (5 obramb), Vran 1 (11 obramb), Grzentič 3, Vlah, Matjaševič 1, Moljk, Gorela, Rapotec 5, Smolnik 12 (6), Sokolič 2, Planinc, Bratkovič 5.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 6 (4), RD Koper 2013 6 (
Izključitve: RD Riko Ribnica 8, RD Koper 2013 14 minut.
Rdeči kartoni: -.

Derbi 19. kroga se je končal z zmago primorskih rokometašev, ki so Ribničanom prizadejali prvi poraz v državnem prvenstvu in se jim približali le na dve točki zaostanka.
Večji del je bila tekma izenačena, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so več preudarnosti in modrosti prikazali Primorci. Glavni junak dvoboja je bil vratar Jure Vran, ki je v končnici tekme dobesedno zaklenil svoja vrata in nanizal nekaj neverjetnih obramb.
Večji del dvoboja se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, koprska zasedba pa je izkoristila “utrujenost” domačega moštva po četrtkovi naporni mednarodni tekmi s Füchsejem iz Berlina v pokalu EHF, ki se je v Ribnici končala z zmago nemške ekipe.
Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so bili večji del tekme v rahli prednosti in v 48. minuti vodili s 26:23, a nato jim je padla zbranost, kar so gostje znali izkoristili. V 55. minuti so izenačili na 27:27, odločilna gola za zmago pa sta prispevala Nino Grzentič in Adam Bratkovič, varovanci gostujočega trenerja Zorana Jovičića pa so v zadnjih dvanajstih minutah naredili delni izid 6:2.
V domači ekipi so bili najbolj razpoloženi Blaž Nosan, ki je dosegel devet zadetkov ter Kulenović in Kovačič s po 4 goli, pri gostih pa so se najbolj izkazali Smolnik z 12 goli ter Uroš Rapotec in Bratkovič, ki sta dosegla po pet golov.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 15. februarja, gostovala v Mariboru, koprska pa bo v soboto, 18. februarja, gostila Dobovo.

More in Članska ekipa (273 of 409 articles)