RD RIKO RIBNICA – RD ISTRABENZ PLINI IZOLA 34:25 (14:10)

Ribničani so po senzacionalni uvrstitvi v skupinski del pokala EHF, rutinsko opravili z zadnje uvrščenimi Primorci.

1. A državna rokometna liga, 14. krog,
športna dvorana ŠC Ribnica, sobota, 3.12.2016, ob 19. uri, sodnika Kržan in Teršek (Hrastnik), gledalcev 250:

RD RIKO RIBNICA – RD ISTRABENZ PLINI IZOLA 34:25 (14:10).

RD Riko Ribnica: Klarič (9 obramb), Perovšek (8 obramb), Leban, Fink 2, Grebenc 6, Knavs 1, Henigman 6, Skušek, Pucelj 2, Pahulje 4, Kovačič 4, Erak 2, Kljun 4, Kulenović 2, Košmrlj 1.
RD Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 6 (4), Stopar 4, Božič 2, Beganović 3, Žgavec 1, Zorič-Stepančič, Čolić, Logar (8 obramb), Kecman, Vuković 4, Poberaj 1, Radojević 4, König, Madžarevič.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 1 (0), RD Istrabenz Plini Izola 5 (4).
Izključitve: RD Riko Ribnica 8, RD Istrabenz Plini Izola 0 minut.

Gostje iz Izole so prvič povedli z 0:1 in zadnjič z 1:2, nato pa padli v ribniški mlin in do 12. minute so zaostajali že za 3 (5:2). Nato so sicer do 20. minute uspeli držati korak z vodilno ekipo s prvoligaške lestvice (8:7), do konca polčasa pa le popustili in na odmor odšli s štirimi goli zaostanka (14:10).
Ribniški mlin se je v začetku drugega polčasa vključil še za 5 minut in “Ribare” zmlel do te mere, da se do konca tekme niso več pobrali (19:10). Do konca tekme se je razlika gibala med 7 in 11 goli.
Ribničani so spočili Lebana in Skuška ter zanesljivo vpisali novi par točk za ohranjanje prednosti pred zasledovalci, Izolani pa so doživeli še 14. poraz, kar skoraj zagotovo pomeni izpad iz prvoligaške konkurence.

More in Članska ekipa (284 of 409 articles)