RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA 26:36 (13:19)

Po odisejadi v romunskem Temišvaru, kjer so naši rokometaši iztržili aktiven rezultat, ki ob odlični igri in bučni podpori zveste publike še obeta preboj v skupinski del Pokala EHF, je v sredo naše rokometaše čakalo težko gostovanje v Trebnjem. V zadnjih desetih letih Ribničani v Trebnjem še niso okusili slasti zmage. Tokrat pa so unovčili presežek izkušenj in kvalitete ter Trebanjcem prizadejali hud poraz.

1. A državna rokometna liga, 13. krog,
športna dvorana OŠ Trebnje, sreda, 23.11.2016 ob 19. uri, sodnika Kavalar (Celje) in Pirc (Sežana), gledalcev 200:

RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA  26:36 (13:19).

RK Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Cvetko, Djurdjević 5, Florjančič 1, Grojzdek, Murčehajić 1, Skol 4 (2), Kotar 3 (1), Sikošek Pelko, Udovič 6, Sašek 1, Horžen 3, Željko, Mlakar, T. Grandovec 2, Mikec.
RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 8 (2), Fink 4, Grebenc 4, Knavs 1, Henigman 6 (1), Skušek, Pucelj 4, Klarič 1, Pahulje, Kovačič 4, Erak 1, Kljun 1, Kulenović 2, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RK Trimo Trebnje 3 (3), RD Riko Ribnica 3 (3).
Izključitve: RK Trimo Trebnje 2, RD Riko Ribnica 8 minut.
Rdeči karton: -.

Ribničani so si v Trebnjem pripravili odlično popotnico za povratni obračun proti Politehnici iz Temišvara v soboto, ko morajo za napredovanje v skupinski del nadoknaditi 5 golov zaostanka.
V Trebnjem so naši rokometaši vodili od prve minute. Do 18. minute in izida 9:11 vseskozi le za gol ali dva, nakar so v naslednjih 6 minutah z delnim izidom 0:4 pobegnili na varnih 6 golov razlike (9:15). Do konca polčasa se razlika ni več spremenila (13:19).
Tudi v nadaljevanju naši fantje niso popuščali in do 37. minute razliko povečali na 8 golov (15:23). Ta se je do 42. minute ostala podobna (19:26). V naslednjih 7 minutah so nato ribniški rokometaši uprizorili pravi mali “Blitzkrieg” in semafor je po golu Klariča čez celo igrišče kazal že zajetnih 12 golov razlike (20:32). Po 56. minuti in izidu 22:34 je domačim uspelo poraz le malo omiliti in razliko znižati na 10 (26:36).

More in Članska ekipa (287 of 409 articles)