RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 22:22 (10:13)

Tudi po 8. odigranem krogu v 1. A državni rokometni ligi ribniški rokometaši ostajajo neporaženi in trdno na 1. mestu prvenstvene lestvice.

1. A državna rokometna liga, 8. krog,
Koper, arena Bonifika, sobota, 22.10.2016, 19:00, sodnika Sok David, Smolko Mitja; gledalcev 400:

RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 22:22 (10:13).

Na derbiju 1. A rokometne lige med Koprom in ribniškim Rikom smo videli zelo kakovostno in napeto tekmo, na kateri sta obe ekipi imeli svoje boljše in slabše trenutke, na kateri sta obe ekipi imeli priložnost za zmago in na kateri je delitev točk na koncu verjetno najbolj pravična.
Tekmo so bolje začeli domačini, ki so po 9 minutah s kar štirimi goli Krečiča povedli s 4:2. Potem pa so se Ribničani otresli začetne nervoze in na krilih Henigmana, ki je v tem delu zadel 3 krat, do 16. minute izid poravnali na 6. Koprčani so nato zadeli dvakrat zapored in v 17. minuti povedli z 8:6. Po minuti odmora gostujočega stratega Roberta Beguša so Ribničani zaigrali bistveno bolje in do konca polčasa z delnim izidom 2:7 nagnili tehtnico na svojo stran. Na odmor so igralci odšli ob vodstvu gostov z 10:13.
Prvih deset minut nadaljevanja je bilo v znamenju ribniških rokometašev, ki so z agresivno igro v obrambi in učinkovitimi napadi prednost povišali na 4 zadetke (40. minuta, 13:17). Potem pa je na sceno stopil levoroki Bratković, ki je v naslednjih 10 minutah s 4 goli s krilnega položaja poskrbel, da so se domači Ribničanom povsem približali, ter jih v 52. minuti ujeli na 20:20. V zadnjih minutah tekme je Koprčane pri življenju ohranjal vratar Vran, ki je bil z obrambo sedemmetrovke in še nekaterih strelov najbolj zaslužen, da so domači ohranili stik z Ribničani in na koncu prišli do nedoločenega izida.

Pri Koprčanih so bili najuspešnejši Vran z 8 obrambami, Krečič 8 golov, Bratkovič 5, Rapotec 3 …
Za Ribničane pa je Perovšek zbral 7 obramb, Henigman 5 golov, Pucelj 4, Leban in Nosan po 3…

Sedemmetrovke: RD Koper 2013 3 (2), RD Riko Ribnica 3 (2).
Izključitve: RD Koper 2013 8 minut, RD Riko Ribnica 14 minut.
Redči kartoni: RD Koper 2013 Rapotec (3×2 min.), RD Riko Ribnica -.

More in Članska ekipa (294 of 409 articles)