RD ISTRABENZ PLINI IZOLA – RD RIKO RIBNICA 22:35 (10:18)

V 3. krogu so Ribniški rokometaši gostovali na obali, kjer so v Izoli rutinsko odpravili domačine.

1. ADRL, 3. krog,
Izola, športna dvorana na Kraški, sobota, 24.9.2016, ob 19. uri, sodnici Crnojević, Kostecki-Radić, gledalcev 250:

RD ISTRABENZ PLINI IZOLA – RD RIKO RIBNICA 22:35 (10:18).

Ribničani so v Izolo odpotovali odločeni nadaljevati zmagoviti niz in ostati na vrhu prvenstvene lestvice.
Moč ribniške ekipe so gostitelji spoznali že na samem začetku srečanja, ko so ti že po 3 minutah igre vodili z 0:3. Tudi v nadaljevanju so Ribničani na vsak prejeti zadetek odgovorili z dvema in po 20 minutah srečanja vodili že za 8 (6:14). Glede na stanje ekip na igrišču se je tekma zdela že odločena, saj so domačini le stežka prihajali do priložnosti za gol. Do konca polčasa se razlika ni spremenila (10:18).
Drugi del se gostje začeli podobno odločno kot prvi in v 13 minutah nadaljevanja dosegli delni izid 8:2 ter pobegnili na velikih in nedosegljivih 14 golov razlike (12:26). Zvesti navijači domačih Ribari so utihnili, na igrišču pa so za igro priložnost dobili vsi ribniški igralci, ki so se skoraj vsi tudi vpisali med strelce.
Končna razlika 13 golov (22:35) je realen odraz moči Ribničanov, oz. nemoči izolskih rokometašev.

Med domačimi strelci so izstopali Poberaj (4) ter Stopar in Božič (oba 3).
V vrstah Ribničanov pa so po 5 golov dosegli Henigman, Skušek in Pucelj.