RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE 23:29 (12:14)

Po treh zaporednih gostovanjih (Loka, Celje, Maribor) in kar treh osvojenih točkah, so Ribničani trdno na 4. mestu in se celo spogledujejo s 3. mestom. Do morebitnega 3. mesta je več scenarijev. Najzanesljivejši, a ne najlažji je ta, da poleg Loke v zadnjem krogu naši rokometaši premagajo vsaj še enega od naslednjih dveh nasprotnikov (Gorenje, Koper). Koper je bil v tekmi proti Velenjčanom blizu. Lahko tudi Ribničani odigrajo podobno in na koncu celo presenetijo favorizirane goste?

8. krog končnice za prvaka 1. v rokometni NLB Leasing ligi,
Ribnica, dvorana ŠC Ribnica, sobota, 21.5.2016, ob 18. uri, gledalcev 300, sodnika Sok David, Lah Bojan:

RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE 23:29 (12:14).

Ribničani so v tekmo vstopili hrabro in do 28. minute držali korak s favoriziranimi Velenjčani. Šele tik pred zaključkom prvega polčasa, so si varovanci Marka Šibile uspeli priigrati dva gola naskoka.
Tudi drugi del je bil po njihovih notah, saj so predvsem po zaslugi izjemnega vratarja Benjamina Burića v 37. minuti prvič povedli za 4 (12:16), v 43. minuti pa za 5 (14:19). Tudi v nadaljevanju domačim ni uspelo vzpostaviti ravnotežja in razlika je še naraščala. V 46. minuti so Velenjčani z dvema goloma Kleča prvič povedli za 6 (16:22), v 52. pa celo za sedem (15:22). Do konca sta nato obe ekipi le še čakali na zvok sirene.

V naslednjem, 9. krogu končnice Ribničani v sredo, 25.5.2016, potujejo v Koper, kjer si še vedno lahko priigrajo par točk, ki bi bil v boju z Mariborčani za 3. mesto zlata vreden.

Sponzor tekme: B.AR.COM d.o.o., Straža

More in Članska ekipa (308 of 409 articles)