RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA 25:26 (15:11)

V letošnji sezoni so ribniški rokometaši še drugič zmagali v Mariboru in ostali v igri za končno 3. mesto v 1. rokometni NLB Leasing ligi.

7. krog končnice za prvaka v 1. rokometni NLB Leasing ligi,
Maribor, športna dvorana Tabor, sreda, 18.5.2016, ob 19:30, gledalcev 450, sodnika Matjaž Pirc, Marko Pirc:

RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA  25:26 (15:11).

RK Maribor Branik: Kastelic (7 obramb), Škalički, Čudič; Cingesar 5, Žmavc, Kaleb 5 (4), Špelić 4, Jamnik, Poklar 2, Sok 3, Fidel, Blažič, Brajovič 5, Čagalj, Kočar, Bećiri 1;
RD Riko Ribnica: Klarič (6 obramb), Perovšek (2); Leban 2, Fink 4, Celmniš, Grebenc 5, Knavs, Henigman 1, Skušek 8 (6), Pucelj 1, Petek, Pahulje, Nosan 5, Kljun, Atanasov, Košmrlj;

Sedemmetrovke: Maribor 4 (4), Ribnica 6 (6);
Izključitve: Maribor 10 minut, Ribnica 6 minut.

Da so Ribničani strup za Mariborčane, so fantje zopet pokazali na tekmi 7. kroga končnice v dvorani Tabor, saj so v 5. medsebojni tekmi v tej sezoni zmagali še četrtič.
Mariborčani so pod vtisom številnih porazov proti Ribničanom v tekmo vstopili silovito in si že do 7. minute priigrali prednost petih golov (6:1). V nadaljevanju so se Ribničani le malo zbrali in razlika ni več naraščala, je pa ostajala na ravni 4-5 golov za domačine (22. minuta, 13:8). V tem času so gostje naredili preveč napak v napadu, da bi se razlika lahko začela topiti. Nato pa so se ribniški rokometaši s tremi zaporednimi goli le približali domačinom na dva gola razlike (13:11), nakar je z dvema zadetkoma Špelić poskrbel, da so Štajerci na odmor odšli z zalogo 4 golov (15:11).
Odmor je zasedbi Roberta Beguša očitno koristil, saj so drugi del Ribničani začeli podjetneje in se do 37. minute Mariborčanom približali le na gol zaostanka (17:16). V naslednjih 3 minutah so domačini zadeli 3 krat in zopet pobegnili za 4 (20:16). V zadnjih 20 minutah tekme pa so gostje prestavili v višjo prestavo, zmanjšali število napak v napadu, v vratih je zablestel Klarič, zadevati pa sta začela še Nosan in Grebenc in posledica je bil delni izid 5:0 ter z golom Skuška prvo vodstvo Ribničanov v 51. minuti (20:21). Sledilo je izenačenje na 21:21, nato vodstvo gostov z 21:23, pa zopet izenačenje na 23:23. Ko so gostje v 57. minuti z dvema goloma kapetana Blaža Nosana povedli s 23:25, se je zdelo, da je zmagovalec že odločen. Vendar so Mariborčani zopet uspeli izenačiti. V 59. minuti je Fink dosegel gol za vodstvo gostov in domačinom je ostal napad za izenačenje, ki pa ga niso izkoristili. V zadnjih 30 sekundah so Mariborčani z obrambo po celem igrišču prisilili ribniške rokometaše v napako in Cingesar je le nekaj sekund pred koncem prišel do čistega strela s šestih metrov, vendar je bil gostujoči vratar Klarič uspešnejši in točki, ki bosta morda odločilni v boju za 3 mesto, sta šli v Ribnico.

S to zmago so se Ribničani Mariborčanom na lestvici približali na 2 točki zaostanka ter poleg borbe za 1. mesto med Celjani in Velenjčani naredili zanimivo tudi borbo za 3. mesto med Mariborčani in Ribničani.

More in Članska ekipa (309 of 409 articles)