RD RIKO RIBNICA RD URBANSCAPE LOKA 36:29 (19:14)

Zgodovinski uspeh rokometnega društva Riko Ribnica, ki je prvič v samostojni Sloveniji osvojilo bronasto medaljo v državnem prvenstvu !!!

10. krog končnice za prvaka 1. rokometne NLB Leasing lige,
Ribnica, dvorana ŠC, sobota, 28.5.2016, ob 19. uri, sodnika Lah, Sok; gledalcev 400,

RD RIKO RIBNICA – RD URBANSCEPA LOKA 36:29 (19:14).

RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 3 (1), Fink 3, Celminš, Grebenc 7, Knavs, Henigman 3, Skušek 6 (3), Pucelj 6, Petek, Pahulje, Nosan 7, Kljun, Atanasov 1, Košmrlj;
RD Urbanscape Loka: Panjtar, Vrbinc, Jesenko, Rakovec, Šibanc 2, Gartner, Bogdanič-Jenko 7 (5), Kavčič 5, Štremfelj, Dolenec 7, Cingesar, Bradeško 4, Rant, Bergant, Rebič 4.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 5 (4), RD Urbanscape Loka 6 (5),
Izključitve: Riko Ribnica 4 minute, Urbanscape Loka 6 minut,
Rdeči kartoni: –

Ribničani so po petkovi zmagi Kopra v Mariboru potrebovali zmago za potrditev zgodovinskega 3. mesta ob koncu državnega prvenstva.
V tekmo so krenili odločno in učinkovito. Že v 8. minuti so prvič vodili za 3 (5:2), v 15. pa že za 6 (10:4). Zbranost je nato malo popustila in gostje so to znali izkoristiti, saj so do 18. minuti zaostanek prepolovili na 3 (11:8). Do 27 minute se je potem razlika ves čas gibala med 3 in 4 gole za Ribničane. Ob koncu prvega dela pa so naši fantje le malo sopili na plin in na odmor se je odšlo ob rezultatu 19:14.
Prvih pet minut drugega polčasa je bil zopet v znamenju domačinov, ki so v 35. minuti povedli za 6 (22:16), pa potem spet za nekaj minut popustili (39. minuta, 22:19). Potreben je bil še eden nalet zasedbe domačega stratega Roberta Beguša, ki je razliko dvignil na 7 golov v 49. minuti (29:22) in dokončno spodrezal krila gostom iz Škofje Loke, po katerem ti niso več ogrožali zmage ribniških rokometašev. Do konca se je razlika ves čas gibala med 6 in 8 goli in na klopi je že bilo čutiti prešerno razpoloženje ob spoznanju, da bodo Ribničani prvič v zgodovini stopili na stopničke ligaške razvrstitve ob koncu sezone 2015/16.

S to zmago je nastal krog 3 ekip z 41 točkami, v katerem so bili ribniški rokometaši najuspešnejši, ki so tako osvojili 3. mesto, Koprčani so 4., Mariborčani pa 5.

Sponzor tekme: Gozdar Commerce, Grčarice

More in Članska ekipa (306 of 409 articles)