RK TRIMO TREBNJE – RD RIBNICA RIKO HIŠE 28:27 (14:12)

4.krog končnice za prvaka 1. rokometne NLB Leasing lige.
Trebnje, dvorana OŠ, gledalcev: 150, sodnika: Backović in Palačković (oba Ljubljana).

RK Trimo Trebnje: Ferlin (14 obramb), Korelec, Femec, Radelj 1, Murčehajić, Ratajec 5, Čeh, Skol 8 (7), Sušin 2, Saje, Rojc 6, Udovič 2, Ferkulj 1, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 2, Brana.

RD Ribnica Riko Hiše: Klarič (11 obramb), Perovšek, Abrahamsberg 13 (4), Markovič, Fink, Leban, Nosan 4, Merhar 1, Batinič 3, Pucelj, Grebenc 5, Henigman, Atanasov 1, Omahen.

Sedemmetrovke: RK Trimo Trebnje 7 (7), RD Ribnica Riko Hiše 5 (4).
Izključitve: RK Trimo Trebnje 10 minut, RD Ribnica Riko Hiše 10 minut.

Žal našim fantom ni uspelo izkoristiti prve zaključne žoge za dokončno 4. mesto na prvenstveni lestvici 1. rokometne NLB Leasing lige.
Kljub zdesetkani ekipi, zaradi poškodbe je manjkalo pet standardnih članov ekipe (Perovšek, Leban, Fink, Pucelj, Henigman), pa so fantje pokazali zelo srčno in borbeno igro in bili celo na pragu zmage. Z golom Črta Abrahamsberga v 54. minuti so povedli 25:23, v 58. minuti še vedno vodili 27:26, vendar je zadnja dva gola dosegel domačin Ratajec in zmaga je srečno ostala doma.
Prav vsi ribniški rokometaši, ki so stopili na igrišče si zaslužijo vse pohvale za borbenost in igro in z malo sreče v naslednjih tekmah lahko pričakujemo še kakšno zmago, ki bo še kako pomembna za ubranitev 4. mesta.