RK SEVNICA – RD RIBNICA RIKO HIŠE 26:28 (18:15)

21.krog 1. rokometne NLB Leasing lige,

SEVNICA – RIBNICA RIKO HIŠE 26:28 (18:15)

Sevnica, dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Deržek (Ajdovščina).

RK Sevnica: Bratanovič (4 obrambe), Božič (3 obrambe), Flajs 4, Dražetič 6, Gorenjak 1, Brečko, Djurdjevič 8 (4), Ošlovnik 1, Novšak, Grušovnik, Brilej 5, Bezgovšek, Fižuleto, Pernovšek, Gjerek 1, Župevc.
RD Ribnica Riko Hiše: Klarič (2 obrambi), Perovšek (4 obrambe), Abrahamsberg, Marković 7, Fink 9, Leban 4 (1), Atanasov, Pahulje, Henigman, Andoljšek, Kljun, Nosan 3 (1), Merhar 1, Batinič 4 (1), Pucelj, Grebenc, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RK Sevnica 4 (4), RD Ribnica Riko Hiše 7 (3),
Izključitve: RK Sevnica 10 minut, RD Ribnica Riko Hiše 16 minut.
Rdeča kartona: Pucelj (RD Ribnica Riko Hiše, 47. minuta), Merhar (RD Ribnica Riko Hiše, 53. minuta).

Gostovanje v Sevnici se je izkazalo za zelo težko, saj je bila zmaga izborjena v zadnjih 8 minutah tekme. V 33. minuti so Sevničani vodili že 20:15, v 44. minuti še 24:20, potem pa so naši fantje prevzeli pobudo in razlika se je začela vztrajno topiti. Voda na naš mlin je bila tudi poškodba – do tedaj najboljšega strelca Sevnice – Dražetiča, ki si je poškodoval koleno in moral zapustiti igrišče. Celo 2 rdeča kartona v zadnji četrtini tekme nista toliko oslabila gostujoče ekipe, da ne bi do konca preobrnila rezultata.  V 51. minuti je Fink prvič izenačil na 24:24, potem pa so Ribničani dosegli še 4 gole, domačini pa samo 2 in še eden par točk je odšel v Ribnico.

V zadnjem 22.krogu rednega dela tekmovanja v 1. rokometni NLB Leasnig ligi naši fantje v soboto, 22.1.2014 gostijo RD Slovan.

More in Članska ekipa (395 of 406 articles)