RD RIBNICA RIKO HIŠE – RK MARIBOR BRANIK 29:26 (15:10)

18. krog 1. rokometne NLB Leasing lige,
Ribnica, dvorana ŠC Ribnica, gledalcev 350, sodnika; Cvetko, Kavalar (oba Celje),

RD RIBNICA RIKO HIŠE – RK MARIBOR BRANIK 29:26 (15:10)

RD Ribnica Riko Hiše: Perovšek (12 obramb), Klarič (1 obramba), Leban 4 (1), Merhar 1, Fink 4, Atanasov, Omahen, Grebenc, Henigman, Nosan 5, Pucelj 3, Abrahamsberg 10 (2), Batinič, Markovič 2, Košmrlj.
RK Maribor Branik: Vran (8 obramb), Čudič (2 obrambi), Škalički, Kleč 5, Kodrin 3, Jamnik 5 (2), Fidel 4 (1), Hrastnik 3, Poklar 3, Zarabec 3, Sok, Razgor, Štefanič, Malinović, Žmavc.

Sedemmetrovke: RD Ribnica Riko Hiše 3 (3), RK Maribor Branik 3 (3).
Izključitve: RK Ribnica Riko Hiše 4 minute, RK Maribor Branik 4 minute.

Fantastična zmaga ribniških rokometašev nad 3. uvrščeno ekipo prvenstva in utrditev na 4. mestu prvenstvene lestvice za mirne Božične in novoletne praznike.
Mariborčani so bili enakovredni ribniškim rokometašem le do 17. minute, oz. do izida 7:7. Potem pa so domačini prevzeli pobudo in prednost do konca 1. polčasa vztrajno povečevali (15:10). Tudi odmor Štajercem ni pomagal, da bi spreobrnili tok dogodkov na igrišču, saj je po 9 minutah igre v nadaljevanju semafor že kazal 21:12 za Ribničane. Večina v dvorani je takrat že začela verjeti v zmago. S tem pa se gostje niso strinjali in v naslednjih 8 minutah naredili delni izid 5:0 in prednost se je stopila na 4 zadetke prednosti. Nato pa je na sceno stopil najboljši posameznik tekme Črt Abrahamsberg, ki je od naslednjih 6 domačih golov dosegel kar 5 in zapečatil usodo gostov (27:22 v 57. minuti). Mariborčani so sicer še vztrajali, vendar več od znižanja na končnih 29:26 niso uspeli.

Čestitamo fantom za fanatično borbo in gledalcem za številčno in bučno podporo! Sedaj sledi 40 dnevna prekinitev prvenstva, ki se bo nadaljevalo z 19.krogom 1.februarja 2014, ko Ribničani gostujejo v Ormožu, Mariborčani pa Novem mestu.

Tekmo si je s poslovnimi partnerji in prijatelji ogledal tudi največji pokrovitelj ribniškega rokometa in direktor ter lastnik podjetja Riko Ljubljana g.Janez Škrabec, ki je bil po tekmi res lahko zadovoljen z videnim.

Sponzor tekme je bilo podjetje: RUBICON-SM d.o.o. Ljubljana

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje

More in Članska ekipa (403 of 409 articles)