RK TRIMO TREBNJE – RD RIBNICA RIKO HIŠE 24:23 (12:12)

17. krog 1. rokometne NLB Leasing lige,
Trebnje, dvorana OŠ Trebnje, gledalcev: 200, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

RK Trimo Trebnje: Ferlin (18 obramb), Grandovec 1, Florjančič 5, Radelj 4, Sušin 2, Skol 2 (2), Ferkulj 6, Udovič 1, Rojc 2, Ratajec 1, Korelec.

RD Ribnica Riko Hiše: Klarič (1 obramba), Perovšek (14 obramb), Košmrlj 1, Abrahamsberg 4 (1), Fink 6, Leban 2 (1), Markovič 5, Nosan 4, Pucelj 1, Henigman, Pahulje.

Sedemmetrovke: RK Trimo Trebnje 5 (2), RD Ribnica Riko Hiše 5 (2).
Izključitve: RK Trimo Trebnje 4 minute, RD Ribnica Riko Hiše 6 minut.

Ribniški rokometaši so bili le nekaj minut oddaljeni od pomembne zmage, ki pa je na koncu spolzela iz rok.
Ribničani so tekmo začeli zelo podjetno in že po sedmih minutah igre je semafor kazal rezultat 1:4. V nadaljevanju so naši fantje malo popustili in v 21. minuti srečanja je prišlo do prvega izenačenja (7:7). Domačini so prvič povedli z 11:10 v 28.minuti, vendar sta ekipi odšli na odmor ob neodločenem izidu 12:12.
Drugi polčas so Trebanjci odprli odločneje in že po 5 minutah nadaljevanja vodili za 4 zadetke (16:12). Ribničani pa se niso predali in z borbeno ter odločno igro v obrambi, kljub precej zgrešenim “zicerjem” v napadu, le prišli do izenačenja na 20:20 v 47.minuti, ter nato tudi do vodstva 22:21 v 51.minuti. Žal pa so Trebanjci dosegli naslednje 3 gole in z golom v zadnji minuti je Črt Abrahamsberg le omilil poraz na 24:23.

Naslednji 18. in hkrati tudi zadnji krog pred enomesečnim premorom v 1.rokometni NLB Leasing ligi se igra že v soboto 21.12.2013. Trebanjci gostujejo v Ormožu, Ribničani pa v svoji dvorani gostijo Mariborčane.

More in Članska ekipa (404 of 409 articles)